Boks. Mistrz świata trenerem Mariusza Wacha

Mariusz Wach (23-0, 11 KO) oficjalnie został pięściarzem grupy Global Boxing Promotions, we współpromocji z Prize Fight Promotions. Trzykrotny mistrz świata wagi ciężkiej Michael Moorer (52-4, 40 KO) będzie trenerem Polaka, który rozpoczyna przygotowania do kolejnej walki na terenie Stanów Zjednoczonych.

W przyszłym tygodniu obaj wybierają się do Memphis w stanie Tennessee, gdzie rozpoczną obóz przygotowawczy.

- Jestem bardzo szczęśliwy wstępując do grup Global Boxing Promotions i Prize Fight Promotions. Zostawiłem rodzinę na święta, co jest dla mnie ogromnym wyrzeczeniem. Przyjechałem ciężko trenować i osiągnąć mój wymarzony cel, którym jest być pierwszym Polakiem, zdobywcą tytułu mistrza świata wagi ciężkiej. Z Michaelem Moorerem w narożniku, w 2011 roku chcę zrealizować swoje marzenia - powiedział "Polski Olbrzym".

- Wach ciężko pracuje na treningach, jest bardzo zdeterminowany i wie czego chce. Wierzę, że stać go na sięgnięcie po tytuł mistrza świata. Mariusz bardzo tego pragnie, a ja i cała nasza drużna jest tu po to, aby pomóc mu w realizacji tego marzenia - powiedział Mariusz Kołodziej, szef grupy Global Boxing Promotions.

Szczegóły oraz stawka pojedynku, zostaną upublicznione za kilka dni, w tej chwil trwają jeszcze negocjacje. Walak planowana jest na luty, a kontrakt promotorski podpisano na okres 2 lat.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org ?

Więcej o:
Copyright © Agora SA