Sosnowski: "Moja walka z Adamkiem to plotki"

- Jest to niepotwierdzona plotka, która ukazała się w prasie - mówi Albert Sosnowski (46-3-1, 28 KO) na temat spekulacji prasowych o ewentualnej walce z Tomaszem Adamkiem (43-1, 28 KO) na wiosnę przyszłego roku. "Dragon" zastrzega, że nie obawia się wyjść do ringu z "Góralem", ale osoby opiekujące się jego karierą mają zupełnie inne plany.

- Ja skupiam się na zupełnie innych rzeczach czyli walka o mistrzostwo Europy, odzyskanie tego tytułu, a potem próba zakontraktowania kolejnego dużego pojedynku. Tomek teraz ma walczyć w Polsce, ale myślę, że jego walki z przeciwnikami amerykańskimi również będą się cieszyły popularnością, bo on po prostu przyciąga widzów - komentuje Sosnowski, który wciąż czeka na wyznaczenie drugiego terminu dla jego niedoszłej walki z Aleksandrem Dimitrenko o prymat w "królewskiej" dywizji na Starym Kontynencie.

- Celem Tomka Adamka w przyszłym roku są bracia Kliczko, ja ze swojej strony życzę mu, aby w końcu wyszedł z nimi do ringu i wygrał. Mnie czeka walka o mistrzostwo Europy, jestem z tego zadowolony i myślę, że po wygranej otworzy się wiele ciekawych perspektyw - zakończył pięściarz, który w maju tego roku uległ Witalijowi Kliczce.

Więcej o boksie znajdziesz na

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.