Menedżer Kliczki: Rozmowy z obozem Haye'a rozpoczęte

Bernd Boente, menedżer mistrza świata federacji IBF, IBO i WBO w wadze ciężkiej Władimira Kliczki poinformował, że pojedynek Ukraińca z Dereckiem Chisorą może się nie odbyć. Zamiast tego istnieje możliwość, że ?Dr Stalowy Młot? zmierzy się w pojedynku unifikacyjnym z czempionem WBA Davidem Haye'em.

- Negocjacje z ludźmi Haye'a rzeczywiście się rozpoczęły. Póki co prowadzimy rozmowy telefoniczne, ale niedługo spotkamy się, aby podyskutować w bardziej konkretny sposób. Mogę przy tym zaznaczyć, że nawet nie rozpatrujemy Las Vegas jako miasta, w którym Władimir może spotkać się z Haye'em. Powiem więcej, nie planujemy organizacji walki w Ameryce. Jeśli to starcie dojdzie do skutku, to w pierwszej kolejności w Europie - w Londynie, Dusseldorfie bądź na stadionie "Schalke" w Gelsenkirchen - zdradza Boente.

- Jeśli chodzi o walkę w Stanach, to jeszcze nikt nie złożył nam propozycji. Jeśli jednak taka oferta się pojawi, to walka i tak nie odbędzie się w Las Vegas. Jeśli już, to zostanie zorganizowana w nowojorskiej Madison Square Garden - oznajmia menedżer braci Kliczko.

Wszystko o boksie - znajdziesz na Bokser.org ?

Więcej o: