Boks. Haye: W 2011 roku pokonam obu braci Kliczko

Mistrz świata wagi ciężkiej federacji WBA David Haye nie rezygnuje z zamiaru rozstania się z ringiem przez ukończeniem 31. roku życia, czyli przed październikiem przyszłego roku. Brytyjczyk przekonuje jednak, że do tego czasu zdobędzie pozostałe trzy mistrzowskie pasy ?królewskiej? dywizji, które obecnie należą do braci Władimira i Witalija Kliczków.

Aktualnie obóz "Hayemakera" prowadzi negocjacje w sprawie starcia z młodszym z Ukraińców - Władimirem, posiadaczem tytułów WBO i IBF.

- W przyszłym roku zostanę niekwestionowanym mistrzem świata kategorii ciężkiej! - zapowiada Haye, przypominając: - Wcześniej mówiłem, że zostanę czempionem wagi junior ciężkiej i tak się stało, chociaż wiele osób nie dawało mi na to szans. Wywalczyłem wszystkie pasy i przeniosłem się do kategorii ciężkiej. Potem pojechałem do Niemiec na walkę z Wałujewem, największym mistrzem świata w historii boksu. Pokonałem go. Teraz mówię, że pokonam braci Kliczko, a ludzie w to nie wierzą. Ja jednak nie kłamię. Moje walki z nimi dojdą do skutku.

- Zniszczę każdego, z kim tylko skrzyżuję rękawice, bo w cokolwiek uderzę, zamienia się w pył. Tyle w tym temacie! - dodaje w swoim stylu "Hayemaker".

Więcej o boksie na Ringpolska.pl  ?

Więcej o: