Paweł Kołodziej powalczy o mistrzostwo świata?

Jest bardzo prawdopodobne, że na przełomie marca i kwietnia kolejny polski pięściarz zawodowy stanie przed szansą zdobycia tytułu mistrza świata. Jak poinformował redakcję ringpolska.pl szef grupy KnockOut Promotions Andrzej Wasilewski, zostało zawarte wstępne porozumienie w sprawie pojedynku niepokonanego na profesjonalnych ringach Pawła Kołodzieja z czempionem wagi junior ciężkiej federacji WBA - Francuzem Stevem Hereliusem.

- Długo czekałem na tę próbę, nadszedł mój czas, w konfrontacji z Hereliusem pokażę, na co mnie stać - zapowiada Kołodziej, który wygrał wszystkie ze swoich 27 zawodowych walk, notując na swoim koncie 16 nokautów.

Bilans walk Steve'a Heveliusa to 21 zwycięstw, 1 remis i 1 porażka (z Albertem Sosnowskim).

Co ciekawe do mistrzowskiej konfrontacji ma dojść podczas tej samej gali, na której po raz drugi swojego pasa WBC - również w limicie wagowym 91 kg - w starciu z Francisco Palaciosem bronił będzie Krzysztof "Diablo" Włodarczyk.

Jeśli uda się sfinalizować wszelkie niezbędne formalności, to wieczór bokserski z udziałem Włodarczyka i Kołodzieja będzie pierwszym w historii pięściarstwa zawodowego nad Wisłą, który w swoim programie miał będzie dwie walki o mistrzostwo świata.

Więcej o boksie na Ringpolska.pl ?