Boks. Saleta: To będzie dla Adamka sparing

Przemysław Saleta nie ma wątpliwości, jakim wynikiem zakończy się dzisiejszy pojedynek Tomasza Adamka z Vinnym Maddalone.

Więcej o boksie na Ringpolska.pl

Zdaniem byłego mistrza Europy wagi ciężkiej rywal "Górala" nie ma w swoim bokserskim arsenale żadnej broni, która pozwoliłaby mu myśleć o zwycięstwie nad czującym się coraz pewniej w "królewskiej" dywizji Polakiem.

- Walka z Vinnym Maddalone powinna być dla Tomka po prostu mocniejszym sparingiem. Amerykanin to zawodnik silny fizycznie, ale pięściarsko bardzo ograniczony i wolny. Myślę, że Adamek wygra z nim przez nokaut - ocenia Saleta.

Jeden z pierwszych polskich bokserów zawodowych jest jednak dużo bardziej sceptyczny w ocenie szans Adamka w ewentualnej mistrzowskiej konfrontacji z braćmi Kliczko. - Tak naprawdę ciężko Tomkowi będzie dorównać Ukraińcom, bo należy pamiętać,że oni są nie tylko wysocy, ale i świetnie wyszkoleni technicznie - zauważa Saleta.

Walka Tomasza Adamka z Vinnym Maddalone będzie główną atrakcją bokserskiego wieczoru w amerykańskim Newark. Bezpośrednia transmisja telewizyjna w Polsat od godz. 4.00 rano (w piątek czasu polskiego).

"Pobiję Adamka" zapowiada Maddalone ?

Więcej o: