Kliczko - Chisora w 110 krajach świata

Bernd Boente, menedżer mistrza świata federacji IBF, IBO i WBO Władimira Kliczki poinformował, że walka jego pięściarza z Dereckiem Chisorą cieszy się dużym zainteresowaniem i niemal wszystkie wejściówki na ten pojedynek znalazły już swoich nabywców.

Menedżer oznajmił, że starcie 34-letniego Ukraińca z 8 lat młodszym Brytyjczykiem będzie transmitowane w największych kanałach telewizyjnych w USA, Chinach i Rosji, wobec czego przed odbiornikami może zasiąść prawie 400 milionów oglądających. Pojedynek odbędzie się 11 grudnia w niemieckim Mannheim.

- Zestawienie przeciwników w tej walce jest naprawdę godny uwagi. Z jednej strony mamy niepokonanego pretendenta, nie bojącego się czynić głośnych zapowiedzi. Otwarcie mówi, że "rozszarpie" Władimira i w ringu pokaże "brudny boks". Dlatego oczekujemy od niego odpowiednio dobrego występu. Z drugiej strony, zmierzy się z nim wieloletni mistrz, który zdobył tytuł na początku 2006 roku w walce z Chrisem Byrdem, odbywający dziewiętnastą mistrzowską walkę w karierze. Pojedynek Kliczko-Chisora zostanie obejrzany w 110 krajach świata. Pokażą go amerykańska stacja ESPN, chińska CCTV i rosyjska Rossija 2. Dzięki temu tę konfrontację będzie mogło zobaczyć nawet 390 milionów telewidzów. Praktycznie wszystkie bilety na walkę w SAP-Arenie są już sprzedane.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org ?

Więcej o: