Adamek - Maddalone: "To będzie Rocky kontra Rocky"

Już tylko dwa dni pozostały do piątej walki Tomasza Adamka w wadze ciężkiej. Tym razem naprzeciw polskiego "Górala" stanie nowojorski pięściarz o włoskich korzeniach - Vinny Maddalone. Team rywala Polaka wierzy, że kluczem do sukcesu w czwartkowy wieczór może być ambicja i wielkie serce do walki, z którego znany jest Maddalone.

- Gdy poznałem Vinny'ego dziesięć lat temu, nie miał za sobą zbyt poważnych treningów. Jego boks opierał się głównie na odwadze i sercu do walki - wspominał podczas wczorajszej konferencji prasowej promotor Amerykanina Joe DeGuardia. - Od tamtego czasu Vinny bardzo się rozwinął, ale jedna rzecz się nie zmieniła - wciąż ma to wielkie serce i odwagę.

- Ten pojedynek czyni jeszcze bardziej interesującym fakt, że przeciwnik Vinny'ego - Tomasz Adamek - ma podobną mentalność. Wiem, że ta walka anonsowana jest pod hasłem "New Jersey kontra Nowy Jork", ale myślę, że lepiej opisywałoby ją hasło "Serce kontra Serce". Ci dwaj pięściarze to prawdziwi wojownicy, to będzie jak walka Rocky kontra Rocky. Obaj są bardzo zdeterminowani, ale i obaj nie potrafią grać nieczysto. To będzie ekscytujący bokserski wieczór, którego nie można przegapić - dodał szef stajni Star Boxing.

Podobnego zdania co DeGuardia jest trener Maddalone - Nirmal Lorick. - Vinny ciężko trenował przed tą walką i jest na nią gotów. Ma wszystko co potrzeba, by odnieść zwycięstwo. Wszyscy doskonale wiedzą, że Vinny nigdy się nie poddaje. Będzie atakował od pierwszej do trzynastej rundy! - przekonywał szkoleniowiec faworyta nowojorczyków.

Starcie Tomasza Adamka z Vinnym Maddalone będzie główną atrakcją czwartkowej gali w Newark. "Góral" do ringu wyjdzie w piątek wczesnym rankiem czasu polskiego.

Wszystko o boksie na Ringpolska.pl ?

Więcej o: