Sosnowski: Walka z Kliczko dużo mnie nauczyła

- Nie robi na mnie wrażenia pewność siebie Alberta. Nie oddam mu pasa - zapowiedział Aleksander Dimitrenko (30-1, 20 KO) na konferencji prasowej poprzedzającej pojedynek w obronie tytułu mistrza Europy wagi ciężkiej przeciwko Albertowi Sosnowskiemu (46-3-1, 28 KO). Ukrainiec wywalczył pas w lipcu tego roku, a wygrana z Polakiem może mu otworzyć drzwi do starcia z braćmi Kliczko.

- Jestem gotowy na sobotę bo Sosnowski to trudny rywal. Jest bardzo waleczny, on nigdy się nie poddaje. Ludzie którzy przyjdą na sobotnią walkę zobaczą wielkie show. Sosnowski twierdzi, że ten pas należy do niego, ale pokażę mu w sobotę, że się myli - oświadczył Dimitrenko.

- Pojedynek z Kliczko sporo mnie nauczył. Dojrzałem jako pięściarz, wiem jakie błędy popełniłem. Chcę wrócić na szczyt i zrobić to w efektownym stylu. Ten pas jest dla mnie bardzo ważny, on może mnie doprowadzić do kolejnych potyczek o mistrzostwo świata. Z resztą nigdy nie przegrałem mojego pasa, sam z niego zrezygnowałem - zripostował Sosnowski.

Pojedynek Alberta Sosnowskiego z Aleksandrem Dimitrenką będzie głównym wydarzeniem wieczoru gali organizowanej przez grupę Universum w Schwerinie.

Więcej o boksie na Ringpolska.pl ?