Boks. Dimitrenko: Pojedynek z Sosnowskim to dla mnie duża sprawa

- Pojedynek z Albertem Sosnowskim to dla mnie bardzo duża sprawa. Albert to bardzo dobry i doświadczony pięściarz, ale pokonam go - deklaruje mistrz Europy wagi ciężkiej Aleksander Dimitrenko. Obaj pięściarze zmierzą się w sobotę w Schwerinie.

Mistrz Europy wagi ciężkiej Aleksander Dimitrenko podobnie jak jego najbliższy rywal Albert Sosnowski wierzy, że wygrana w walce, która będzie głównym wydarzeniem sobotniej gali boksu w Schwerinie, otworzy mu drzwi do konfrontacji z jednym z braci Kliczko. Ukrainiec już kilka tygodni temu był przymierzany do młodszego z Kliczków - Władimira, ale ostatecznie wybrał ofertę walki z Sosnowskim.

- Pojedynek z Albertem Sosnowskim to dla mnie bardzo duża sprawa. Bardzo chcę obronić swój tytuł i mam nadzieję, że wkrótce otrzymam szansę walki z braćmi Kliczko o mistrzostwo świata. Albert to bardzo dobry i doświadczony pięściarz, ale pokonam go - przekonuje Dimitrenko.

- Fani boksu mogą spodziewać się wspaniałego pojedynku. Chcą krwi i akcji w ringu, a ja im to zagwarantuję. Fajnie byłoby zakończyć ten pojedynek przed czasem, ale jestem przygotowany na pełne dwanaście rund - dodaje dwumetrowy Ukrainiec.

Bezpośrednią relację z walki Alberta Sosnowskiego i Aleksandra Dimitrenki przeprowadzi nSport.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Ringpolska.pl ?

Więcej o: