Boks. Sosnowski zarobi ponad ćwierć miliona złotych

Już w najbliższą sobotę na gali w Schwerinie Albert Sosnowski (46-3-1, 28 KO) zmierzy się z Aleksandrem Dimitrenką (30-1, 20 KO) i zarazem stanie przed szansą na odzyskanie tytułu mistrza Europy wagi ciężkiej. Polak zrzekł się pasa EBU w kwietniu, kiedy to przyjął ofertę walki o mistrzostwo świata WBC z Witalijem Kliczko.

Oprócz prestiżowego w zawodowym boksie trofeum, na "Dragona" czekać będzie w sobotę także druga w tym roku solidna wypłata. Zgodnie z obowiązującymi w Europejskiej Unii Bokserskiej przepisami, Polak otrzyma 40% kwoty zalicytowanej w przetargu przez organizującą galę niemiecką grupę Universum. Stajnia Klausa-Petera Khola zaoferowała 174 tysięcy euro, co oznacza, że Sosnowski zainkasuje za sobotnią potyczkę blisko 70 tysięcy euro (niemal 280 tysięcy złotych).

Po tym jak w maju tego roku, według nieoficjalnych informacji, warszawski pięściarz zgarnął za potyczkę ze starszym z braci Kliczko około miliona złotych, Sosnowskiego śmiało można zaliczać do grona najlepiej zarabiających polskich sportowców 2010 roku.

Więcej na Ringpolska.pl  ?

Więcej o: