Boks. Kliczko wciąż chętny do walki z Wałujewem

Mistrz świata federacji WBC w wadze ciężkiej Witalij Kliczko nie stracił jeszcze nadziei na doprowadzenie do pojedynku z Nikołajem Wałujewem. 39-letni Ukrainiec poinformował, że jeśli Rosjanin będzie zdecydowany wyjść na ring po okresie rehabilitacji, to bardzo chętnie skrzyżuje z nim rękawice. Kliczko dodaje, że przyjemność ze starcia z byłym czempionem WBA byłaby o tyle duża, że jeszcze nigdy nie stawał do walki z tak wysokim pięściarzem.

37-letni Wałujew przeszedł ostatnio operację kontuzjowanego ramienia, a w grudniu czeka go kolejny zabieg, tym razem dłoni.

- Życzę Wałujewowi, aby poprawił swój stan zdrowia i był gotowy na walkę, a ja z wielką przyjemnością wyjdę przeciw temu gigantowi do ringu i dostarczę wiele przyjemności wszystkim sympatykom boksu. Kiedy Nikołaj będzie gotów, wówczas można będzie zacząć rozmowy. Wśród bokserów mówi się: "im większa szafa, tym więcej robi hałasu gdy upada" - mówi Ukrainiec.

- Być może Nikołaja bardziej interesuje teraz kariera aktora filmowego bądź telewizyjnego prezentera. Rozmawialiśmy z nim i szczerze przyznał: "Mam się czym zajmować, nie tylko boksem". Powtórzę jednak, że jestem bardzo zainteresowany walką z nim. Przede wszystkim byłoby to dla mnie nowe doświadczenie, przecież nigdy nie walczyłem z zawodnikami o takich warunkach fizycznych (Wałujew mierzy 2,13 m, przyp. red). Jeśli Wałujew rzeczywiście chce tego pojedynku, to dojdzie on do skutku. Nie wiem tylko gdzie miałbym szukać sparingpartnerów. Może w drużynie koszykarskiej? - zastanawia się Kliczko, który ostatnią walkę stoczył 16 października w Hamburgu, bardzo wysoko na punkty pokonując Shannona Briggsa.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org ?

Więcej o: