Boks. Roy Jones: Walka z Adamkiem dużo lepsza

Jakiś czas temu świat obiegła informacja o możliwej konfrontacji Roya Jonesa Jr (54-7, 40 KO) z Michaelem Sprottem (35-15, 17 KO) w wadze ciężkiej. Potem z kolei zaczęto mówić o możliwym pojedynku Roya z naszym Tomaszem Adamkiem (42-1, 27 KO) w okolicach marca, pod warunkiem oczywiście, że "Góral" najpierw 9 grudnia rozprawi się z Vinnym Maddalone. - Walka z Adamkiem jest dla mnie dużo większa, lepsza i przede wszystkim jest mądrzejszym wyborem - uważa wielki mistrz czterech kategorii.

- Dwa tygodnie temu podczas gali Zaba Judah podszedł do mnie Adamek i powiedział "Chcę z tobą walczyć". Odpowiedziałem mu "OK". Niezbyt często ludzie pytają o walkę ze mną, ale jak już ktoś o to pyta, ma szansę ją dostać. Pomyślałem sobie, że to mogłoby być interesujące. Adamek musi uważać o co prosi, bo jeszcze może się to spełnić. Tylko pojedynek z Davidem Haye'em byłby dla mnie ciekawszą opcją, ale to z racji tego, że Anglik jest w posiadaniu pasa mistrza świata.

Zapytany o charakterystykę polskiego boksera, Jones powiedział - Tomasz był bardzo dobrym zawodnikiem wagi półciężkiej, cruiser, a teraz ciężkiej. Jest typem boksera, który naprawdę ciężko trenuje, dlatego jego sukcesy mnie nie dziwią. Gdybym się z nim spotkał, ważyłbym w granicach 91 kilogramów. Nie potrzebuję być cięższym - zakończył Roy.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org ?

Więcej o: