Boks. Mayweather będzie oskarżony o próbę morderstwa

Wygląda na to, że tym razem Floyd Mayweather Jr. (41-0, 25 KO) zostanie oskarżony o próbę morderstwa. Jak donosi Las Vegas Review Journal, w poniedziałek "Money" próbował zepchnąć z drogi samochód który był prowadzony przez Quincey Williamsa - byłego pracownika Mayweathera.

Williams twierdzi, że prowadził swoją Mazdę, a nadjeżdżający z przeciwnej strony Floyd zaczął ścigać go swoim białym Bentleyem i próbował zepchnąć go z drogi.

W sierpniu 2009 roku Williams został zaatakowany przez dobrego znajomego Mayweathera - Ocie Harrisa, który został później oskarżony o próbę mordestwa, napaść z użyciem broni palnej i udział w strzelaninie. Quincey powiedział wówczas władzom, że Floyd grozi mu śmiercią za sms, w którym Williams pisze, że liczy na zwycięstwo Marqueza w walce z Mayweatherem. Harris, który był wówczas ochroniarzem Floyda, otworzył ogień do Williamsa i sześciokrotnie wystrzelił w kierunku jego samochodu.

- Mayweather myśli, że wszystko mu wolno i nikt go z tego nie rozliczy. Wydaje mu się, że może bez konsekwencji zastraszyć każdego jak zwykły zbir - powiedział Williams.

Póki co Floyd nie został aresztowany, ale już wkrótce może trafić za kratki. We wrześniu pięściarz został oskarżony m.in. o pobicie i kradzież przez matkę trójki swoich dzieci. Grozi mu za to do 34. lat pozbawienia wolności. Na początku listopada Mayweather pobił też ochroniarza na terenie swojej posiadłości. Nie wiadomo czy chimeryczny pięściarz kiedykolwiek wyjdzie jeszcze do ringu.

Więcej o boksie na Bokser.org?

Więcej o: