Boks. Czagajew: Walczyć z Haye'em na wiosnę

- To była trudna walka. W końcu Walker w swoim rekordzie ma więcej zwycięstw przez nokaut, niż ja zawodowych pojedynków - powiedział były mistrz świata federacji WBA w wadze ciężkiej Rusłan Czagajew (27-1-1, 17 KO), który w piątkowy wieczór w Hamburgu pokonał na punkty Travisa Walkera (34-6-1, 28 KO).

32-letni Uzbek od maja posiada status oficjalnego pretendenta do pasa WBA, należącego do Davida Haye'a (25-1, 23 KO). Pięściarz zapowiada, że z Brytyjczykiem chciałby spotkać się na wiosnę 2011 roku.

- Biorąc pod uwagę długość mojego obozu przygotowawczego, to walkę oceniam całkiem dobrze. Nazwisko swojego rywala poznałem dopiero na dwa tygodnie przed galą. Niepotrzebnie nastawiłem się na nokaut, a przecież wiadomo, że do walk nie powinno się podchodzić w ten sposób. Swoje zrobiła oczekująca nokautu publiczność oraz walki moich kolegów, którzy wcześniej dość szybko rzucali na deski swoich przeciwników - ocenia pięściarz niemieckiej grupy Universum.

Kryzysowych momentów nie miałem, ale jeden podbródkowy odczułem dość mocno. Kilka razy mocno trafiłem Walkera, ale wychodzi na to, że nie trafiałem tam, gdzie powinienem. Chciałem go "zabić", a zamiast tego powinienem boksować. Mimo wszystko jestem zadowolony - tych osiem rund dało mi więcej doświadczenia, niż miesiące treningów. Muszę walczyć częściej i poprawiać swoje błędy - twierdzi Czagajew.

Pięściarz odniósł się również do niezbyt przychylnych komentarzy, które pojawiły się po walce z Walkerem. Według Uzbeka, na podstawie nie do końca udanego starcia z Walkerem nie powinno się wyciągać wniosku, że "Biały Tyson" nie zasługuje na walkę o mistrzostwo świata. - Niech ludzie mówią, co im się podoba. Niech mi ktoś pokaże boksera, który robi wszystko idealnie. Każda walka jest inna, z jednym rywalem idzie łatwiej, z drugim ciężej. Wiem na co mnie stać. Walka z Haye'em może się odbyć na wiosnę, mam zatem wystarczająco dużo czasu na przygotowania i już teraz mogę obiecać ciekawą walkę - zapowiada Czagajew.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org ?

Więcej o: