Boks. Haye chce publicznych negocjacji z Kliczko

Po tym jak przez ostatnie kilkanaście miesięcy mistrz świata WBA wagi ciężkiej David Haye (25-1, 23 KO) oraz posiadacze trzech pozostałych tytułów "królewskiej" kategorii bracia Kliczko obwiniali się nawzajem za brak porozumienia w negocjacjach w sprawie organizacji wspólnej walki, obóz Anglika wpadł na innowacyjny pomysł. Adam Booth, menadżer i jednocześnie trener Haye'a, zaproponował, aby upublicznić wszystkie negocjacje z Ukrańcami łącznie z wszystkimi zapisami w kontrakcie i sumami, które zainkasują obaj pięściarza za walkę.

- Chcemy publicznych negocjacji. Kiedy wszystko będzie jawne, nie będzie już dwóch różnych wersji. Fani zobaczą kto naprawdę unika walki, a ja zapewniam, że zrobimy wszystko, by do niej doprowadzić. Najpierw jednak musimy dograć sytuację z federacjami, które narzucają nie tylko na nas inne obowiązki - relacjonuje obecną sytuację Booth.

Davida Haye'a może w najbliższych miesiącach czekać wyznaczone przez organizacją WBA starcie z obowiązkowym pretendentem do tytułu Rusłanem Czagajewem. Mistrz organizacji WBC Witalij Kliczko (41-2, 38 KO) został zobligowany do skrzyżowania rękawic z lepszym z walki pomiędzy Rayem Austinem i Odlanierem Solisem, a jego młodszy brat Władimir, który dzierży pasy WBO i IBF lada dzień będzie miał prawdopodobnie wyznaczonego obowiązkowego rywala przez tą pierwszą federację.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Ringpolska.pl ?