Boks. Dimitrenko: Pokonam Sosnowskiego

4 grudnia na gali boksu zawodowego w Schwerinie Albert Sosnowski zmierzy się w pojedynku o tytuł czempiona Europy kategorii ciężkiej z Aleksandrem Dimitrenką.

Dla dwumetrowca z Ukrainy, który kilka dni temu przyjął obywatelstwo Niemiec, będzie to pierwsza obrona tytułu wywalczonego w lipcu tego roku.

- Moim celem jest zostać pierwszym niemieckim mistrzem świata wagi ciężkiej od czasów Maxa Schmelinga - deklaruje Dimitrenko. - Najpierw jednak muszę obronić pas europejski, potem przyjdzie czas na tytuł światowy.

- Albert to bardzo doświadczony zawodnik, ale pokonam go. Kibiców czeka wspaniała walka! - dodaje pięściarz grupy Universum, który w stoczonych do tej pory 31 pojedynkach zanotował tylko jedną porażkę.

Dla Alberta Sosnowskiego grudniowe starcie z Dimitrenką będzie drugą próbą zdobycia pasa Europejskiej Unii Boksu. Pierwsza, w grudniu zeszłego roku, zakończyła się sukcesem. "Dragon" pokonał wówczas na punkty Włocha Paolo Vidoza. Polak musiał jednak zrzec się mistrzowskiego tytułu, stając w maju do walki o światowy czempionat z Witalijem Kliczką.

Więcej o boksie na Ringpolska.pl  ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.