Boks. Szef WBC: Bezpieczeństwo w boksie przede wszystkim

Prezes federacji bokserskiej WBC - Jose Sulaiman zaapelował do sędziów, by częściej korzystali z przepisu wprowadzonego w tym miesiącu. Pozwala on kończyć przed czasem jednostronne walki, w których jeden z bokserów doznał ciężkich obrażeń. Sulaiman odniósł się tym samym do walki Manny'ego Pacquiao z Antonio Margarito, mówiąc że bezpieczeństwo powinno być priorytetem, szczególnie gdy porozbijany zawodnik odmawia zejścia z ringu.

Margarito, który zakończył 12-rundową walkę z Filipińczykiem, straszliwe poobijany miał złamaną kość policzkową. W pewnym momencie, podczas 11. rundy, Filipińczyk spojrzał na sędziego Laurence'a Cole'a, prosząc, aby przerwał walkę. - Współczułem mojemu przeciwnikowi. Jego oczy, zakrwawiona twarz... - tłumaczył Pacquiao. - Chciałem, żeby sędzia się temu przyjrzał.

Tymczasem Margarito zapytany po walce, czy rozważał poddanie się przed końcem, powiedział: - Nie, w żadnym razie. Jestem Meksykaninem. My walczymy do końca. Tym razem zawiodłem Meksyk, ale będziemy walczyć do końca. Ostatecznie Pacquiao wygrał walkę na punkty.

Szef federacji dał jasno do zrozumienia, że nie chce więcej takich "jatek" w ringu: - WBC daje sędziom prawo to przerywania walk, gdy tylko stwierdzą, że z jednej strony padło zbyt wiele ciosów, a rywal nie ma już szans na zwycięstwo - powiedział Sulaiman.

- Gdy tylko arbitrzy zobaczą, że jeden z bokserów został ukarany zbyt mocno, powinni zatrzymać walkę ze względów bezpieczeństwa. Jest ono fundamentem federacji WBC - dodał prezes.

Nowe przepisy dotyczące bezpieczeństwa zostały uchwalone podczas corocznej konwencji WBC, jaka odbyła się w Cancun na początku listopada.

 

Specjalne materiały Sport.pl - zdjęcia, wideo, rankingi POLECAMY!

 

Margarito czeka na operację i oddaje hołd Pacquiao ?

Więcej o: