Boks. Gmitruk: Nie miał propozycji trenowania Sosnowskiego

Sławny polski trener Andrzej Gmitruk będzie konsultantem w obozie Aleksandra Dimitrenko (30-1, 20 KO) podczas jego obozu przygotowawczego do walki z naszym Albertem Sosnowskim (46-3-1, 28 KO). Informacja ta wywołała poruszenie w obozie Polaka. Promotor "Dragona" Krzysztof Zbarski uważa, że współpraca polskiego trenera z Dimitrienko to rodzaj zemsty za to, że Gmitruk nie został zatrudniony przez "Dragona" przed jego pojedynkiem z Witalijem Kliczko, choć bardzo tego chciał

Zbarski i Sosnowski zdecydowali się na trenera Fiodora Łapina. Na łamach portalu sport.pl promotor stwierdził, że takie doradztwo na dwa tygodnie przed pojedynkiem nieładnie wygląda u kogoś, kto współpracował kiedyś z Sosnowskim.

- Nigdy nie było poważnych rozmów na temat mojej współpracy z Albertem Sosnowskim. Nie wiem więc skąd informacja, że miałbym się za coś mścić. Z Albertem miałem jedynie epizod trenerski, dawno temu. Od pana Krzysztofa Zbarskiego miałem za to propozycję prowadzenia Grzegorza Proksy, musiałem jednak wtedy odmówić, ponieważ miałem za dużo innych obowiązków na głowie. Żałuję, że do tej współpracy nie doszło, ponieważ obok Mateusza Masternaka, Proksa to największy obecnie talent w polskim boksie - powiedział Andrzej Gmitruk.

- Zarzuca mi się, że podejmując współpracę z obozem Dimitrenki jestem nie w porządku. Nie rozumiem dlaczego? Zawód trenera można przyrównać do zawodu prawnika, gdzie raz się reprezentuje poszkodowanego, a raz oskarżonego. To tak jakby mi przed polską "Walką Stulecia" zarzucano, że kiedyś przygotowywałem Andrzeja Gołotę, a potem przeciwko niemu trenowałem Tomasza Adamka. Jako trener sam mogę podejmować decyzje z kim chcę i mogę współpracować - stwierdził trener Andrzej Gmitruk.

Wszystko o boksie na Bokser.org ?

Więcej o:
Copyright © Agora SA