Boks. Roy Jones: Margarito i Rios zadali cios poniżej pasa

Żywa legenda boksu, mistrz czterech kategorii wagowych Roy Jones Jr, który jako pierwszy od ponad stu lat zdobył tytuły dywizji średniej i ciężkiej, skrytykował Meksykanina Antonio Margarito (38-6, 27 KO) i jego sparingpartnera Brandona Riosa (25-0-1, 18 KO) za nagranie filmiku, na którym naśmiewają się z cierpiącego na chorobę Parkinsona Freddiego Roacha.

Zobacz na Z Czuba.tv, jak naśmiewali się z Roacha ?

- Są rzeczy, które jednych śmieszą, a innych doprowadzają do płaczu. Ja nigdy nie posunąłbym się tak daleko. Gdybym upadł tak nisko, to przestałbym walczyć. Mam nadzieję, że to był tylko zabieg mający na celu wyprowadzenie z równowagi przeciwnika. Jeżeli nie, to był to cios poniżej pasa i powinni się tego wstydzić - powiedział legendarny Roy Jones Jr. (54-7, 40 KO).

Pojedynek Meksykanina z Mannym Pacquiao (51-3-2, 38 KO) odbędzie się dzisiejszej nocy na Dallas Cowboys Stadium w Arlington. Organizatorzy spodziewają się na stadionie nawet 80,000 kibiców. Walka będzie transmitowana w systemie PPV. Po wczorajszej ceremonii ważenia wielu fanów obawia się o filigranowego Filipińczyka, który wniósł na wagę zaledwie 144,6 funta, podczas gdy jego przeciwnik idealnie zmieścił się w umownym limicie 150 funtów. Masa ciała "Pacmana" nie zmieniła się przez ostatnie kilkanaście godzin, natomiast Margarito przybrał ok. 15 funtów i będzie miał ogromną przewagę w warunkach fizycznych. Zwycięzca walki zdobędzie pas WBC w kategorii junior średniej.

Wszystko o boksie - znajdziesz na Bokser.org ?

Więcej o: