Boks: Mniejsi, lżejsi, młodsi. Lepsi?

Manny Pacquiao bije się o tytuł mistrza świata wagi juniorśredniej WBC z Antonio Margarito podejrzewanym, że przed dwoma laty chciał skrzywdzić przeciwnika, gipsując sobie pięść

Margarito w styczniu 2009 r. walczył z Shanem Mosleyem. Przed pojedynkiem jeden z sekundantów Amerykanina zauważył, że taśma owijająca pięści Meksykanina jest wilgotna. Okazało się, że jest w niej rodzaj gipsu, który z minuty na minutę utwardzałby się, zamieniając pięści w kamienie. W porę zmieniono owijkę, walka rozpoczęła się o czasie, Margarito został znokautowany w 9. starciu, ale później zdyskwalifikowano na rok jego i trenera Javiera Capetillo.

Wrócił na ring dopiero w maju 2010 r., ale w Meksyku. Pojedynek z leworęcznym Pacquiao będzie pierwszym występem w USA od walki z Mosleyem.

W czwartek Meksykanin znów musiał przepraszać, tym razem Freddy'ego Roacha, trenera swojego świetnego rywala, za drwienie z jego choroby Parkinsona. Margarito trzęsącym się głosem mówi w wideo zamieszczonym kilka dni temu w serwisie YouTube : - Jeeeestem Freeeedddyyyy Rooooach.

Ekipa Meksykanina przeprosiła trenera.

Serwis zablokował wideo, ale mimo przyjętych przeprosin Margarito z trudem znajdzie fanów na stadionie Dallas Cowboys, gdzie toczyć się będzie pojedynek. Mimo olbrzymiej różnicy wzrostu na niekorzyść Pacquiao Filipińczyk jest wielkim faworytem pojedynku.

Wcześniej, bo w sobotę wieczorem w Manchesterze David Haye będzie bronił tytułu mistrza świata wszechwag wersji WBA. Harrison waży potężne 115 kg, Haye zaledwie 95 kg - najmniej od kiedy bije się w wadze ciężkiej - co pokazuje, jak wyczerpujące przygotowania ma za sobą. Waży najmniej, ale zarobi najwięcej. Mówi się o 8 mln dol. i 1,6 mln dol. dla Harrisona.

Ponieważ po raz pierwszy od 17 lat w walce o tytuł mistrza świata biją się dwaj Brytyjczycy (była to walka Lennox Lewis - Frank Bruno), pojedynek okrzyknięto "Bitwą o Anglię". Oficjalne hasło promocyjne "Najlepsi Wrogowie", nawiązuje do niegdysiejszej przyjaźni Harrisona i Haye'a. Faworytem jest ten drugi, ale znaleźli się pięściarze, byli mistrzowie - wśród nich Lennox Lewis - którzy dają leworęcznemu Harrisonowi duże szanse na zwycięstwo.

Polsat Sport, sobota od 20.

David Haye: 30 lat, 24 zwycięstwa, 22 nokauty, 1 porażka

Audley Harrison: 39 lat, 27 zwycięstw, 20 nokautów, 4 porażki

Polsat Sport Extra, niedziela od 3 rano

Manny Pacquiao: 31 lat, 51 zwycięstw, 38 nokautów, 3 porażki, 2 remisy

Antonio Margarito: 32 lata, 38 zwycięstw, 27 nokautów, 6 porażek

Więcej o: