Pacquiao jeszcze kariery nie zamierza kończyć

Uważany przez wielu za najlepszego pięściarza świata bez podziału na kategorie wagowe Manny Pacquiao (51-3-2, 38 KO) zapewnił, że sobotnia walka z Antonio Margarito (38-6, 27 KO) nie będzie ostatnią w jego karierze. Pojedynek o pas WBC w kategorii junior średniej odbędzie się na obiekcie Cowboys Stadium w Arlington (Texas).

- Walka z Margarito nie będzie moim ostatnim występem. Przede mną jeszcze dwie, trzy walki, może więcej - powiedział 31-letni Filipińczyk, dla którego starcie z Meksykaninem będzie szansą na zdobycie mistrzowskiego pasa w szóstej kategorii wagowej.

Jak zapewnia promotor Pacquiao Bob Arum , w przypadku wygranej jego zawodnika z Margarito dołoży wszelkich starań, aby doprowadzić do walki z Floydem Mayweatherem Jr (41-0, 25 KO), byłym mistrzem świata pięciu wag.

- Nie ma wątpliwości, że następnym przeciwnikiem Manny'ego, którego najbardziej byśmy sobie życzyli, jest Mayweather. Kiedy wrócę do Las Vegas, zbadam sytuację Floyda przed czekającą go rozprawą, aby przesłuchania nie postawiły tego pojedynku pod znakiem zapytania - zapowiedział szef grupy Top Rank.

Margarito: Pacquiao ma tylko szybkość

- Manny wyprowadza ciosy w każdej płaszczyźnie, ale Erik Morales łatwo go pokonał w 2005 roku i szybkość nie miała tu żadnego znaczenia. Nie wierzę również, że to co zrobił z Miquelem Cotto jest również zrobić mi - uważa Antonio Margarito (38-6, 27 KO) na godziny przed walką z Mannym Pacquiao (51-3-2, 38 KO). Przypomnijmy, iż stawką ich potyczki będzie wakujący pas federacji WBC dywizji junior średniej.

- Zamierzam uderzać gdzie popadnie i trafiać nawet w ramiona. On nie pokonał jeszcze tak dobrego rywala jak ja po przejściu w górę od lekkich wag. Czuję się bardzo mocny i znokautuję go. Sparowałem z zawodnikami leworęcznymi ze swojej kategorii i radziłem sobie z nimi bardzo dobrze. Wszystko co ma Pacquiao to jego szybkość, jednak my mamy z kolei odpowiednią taktykę na ten pojedynek - zakończył Margarito, dwukrotny mistrz świata wagi półśredniej.

Więcej o boksie na Bokser.org ?

Więcej o: