Boks. Haye przybył na walkę helikopterem

W sobotę na gali w Manchesterze w największym wydarzeniu pięściarskim w brytyjskiej wadze ciężkiej od 17 lat mistrz świata federacji WBA David Haye zmierzy się z Audleyem Harrisonem. Poprzednio tak duże emocje wywołał rozegrany w 1993 roku pojedynek Lennoxa Lewisa z Frankiem Bruno.

Co ciekawe zarówno Lewis jak i Bruno, w przeciwieństwie do większości pięściarskich ekspertów, nie przekreślają szans Harrisona na wygraną z faworyzowanym "Hayemakerem".

- W zasadzie to cieszę się, że ludzie stawiają na Audleya, bo początkowo tę walkę traktowano w kategoriach żartu, a teraz już tak nie jest. - mówi czempion. - Czym bliżej walki, tym częściej ludzie zastanawiają się, czy uda mu się trafić mnie takim szczęśliwym uderzeniem, jakim udało mu się znokautować Michaela Sprotta, ale ja uważam, że jemu brak jest szybkości, timingu i umiejętności, by tego dokonać.

- Mam znakomity plan na ten pojedynek. Cokolwiek Harrison zaproponuje w ringu, będę miał na to odpowiedź! - zapowiada Haye, który do Manchesteru przyleciał specjalnie wynajętym na tę okazję helikopterem, by jak sam mówi "dodać blasku wadze ciężkiej".

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Ringpolska.pl ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.