Khan: Tylko Haye może pokonać braci Kliczko

Mistrz WBA kategorii junior półśredniej, Amir Khan (23-1, 17 KO), uważa, że jego rodak, David Haye (24-1, 22 KO), który dzierży pas tej samej federacji, ale w królewskiej kategorii, nie powinien mieć problemów z pokonaniem Audleya Harrisona (27-4, 20 KO). Pojedynek odbędzie się 13 listopada na M.E.N. Arena w Manchesterze. Khan przewiduje, że "Hayemaker" zakończy walkę w środkowych rundach.

- Myślę, że to może być dobra walka, ale David wygra w środkowych rundach. Podejrzewam, że wszystko zakończy się w szóstym lub siódmym starciu. Nie sądzę, by Harrison wyrzymał dłużej - powiedział 23-letni Khan.

Młody Brytyjczyk twierdzi, że Haye musi w następnej kolejności wyjść do ringu z jednym z braci Kliczko, jeśli chce zarobić naprawdę duże pieniądze i odejść pod koniec 2011 roku jako niekwestionowany mistrz wagi ciężkiej.

- David chce być najlepszym pięściarzem świata, ale by wszyscy go takim uznali, on musi pokonać braci Kliczko. On ma niewygodny styl, który sprawi problemy Ukraińcom. Jest szybki, a oni tego nie lubią. Dobrze się rusza, co utrudni im zadanie. Wydaje mi się, że tylko on może pokonać Władimira i Witalija - oświadczył Amir.

Więcej o boksie na Bokser.org ?

Więcej o: