Boks. 18 milionów dolarów za walkę dla Pacquiao

W najbliższą sobotę na stadionie futbolowym w Dallas dojdzie do interesująco zapowiadającej się walki pomiędzy najlepszym pięściarzem globu bez podziału na kategorie wagowe Filipińczykiem Mannym Pacquiao a Meksykaninem Antonio Margarito.

Pojedynek, którego stawką będzie wakujący pas WBC wagi junior średniej, zapowiada się jako olbrzymie wydarzenie medialne. Jak szacuje promotor imprezy Bob Arum, filipińsko-meksykańską konfrontację zobaczy na żywo co najmniej 60 tysięcy kibiców, a bezpośrednią płatną transmisję telewizyjną z tego wydarzenia wykupi ponad 700 tysięcy gospodarstw domowych na terenie USA.

Równie interesująco przedstawiają się gaże bohaterów sobotniej nocy w Dallas - Pacquiao ma w kontrakcie zagwarantowaną wypłatę wysokości 18 milionów dolarów, jego rywal - 3 milionów.

Jeśli Pacquiao, zgodnie z typami bukmacherów i ekspertów, wyjdzie z walki zwycięsko, zdobędzie mistrzowski pas już w ósmej kategorii wagowej. Margarito czempionem był do tej pory trzykrotnie, ale tylko w jednej wadze - półśredniej.

Więcej o boksie na Ringpolska.pl ?

Więcej o: