Boks. Masternak: Wygram szybkością

W czwartek odbyło się oficjalne ważenie pięściarzy przed ?Chełm Boxing Show 2010?. Konferencję poprowadził Andrzej Gmitruk, założyciel i trener grupy Gmitruk Promotions. W walce wieczoru spotkają się Mateusz Masternak (20-0, 15 KO) z Ismailem Abdoulem (36-18-2, 14 KO). Polak okazał się lżejszy od przeciwnika, wniósł na wagę 88,1 kg, natomiast Belga tego dnia ważył 90,3 kg. Stawką ich pojedynku będzie wakujący, międzynarodowy pas federacji IBO kategorii cruiser.

- Walczę w kategorii cruiser już od dwóch lat, czuję się w niej bardzo dobrze. Nie ma potrzeby bym zrzucał zbędne kilogramy, dzięki temu mogę głównie koncentrować się na boksie i nad rozwojem sportowym. To że ważę mniej niż przeciwnik, nie wpłynie na mnie negatywnie. Liczę na to, że w tym pojedynku będę górował szybkością, i to właśnie ten element rozstrzygnie walkę na moją korzyść - powiedział pewny swego "Master". Po ważeniu, obydwaj wymienili się serdecznymi uściskami dłoni.

Jedyny lubelski pięściarz zawodowy Łukasz Maciec (11-1-1, 2 KO) powalczy o młodzieżowy tytuł federacji TWBA. 21-latek stoczy 8. rundowy pojedynek, a jego przeciwnikiem będzie starszy o 10 lat Seber Gasmi (11-6-1, 3 KO). Waga pokazała "Grubemu" 66,5 kg,

- W tej wadze czuję się dużo lepiej, to moja naturalna waga i jestem w niej po prostu silniejszy. Oglądałem walki mojego przeciwnika i patrzę na niego głównie od strony technicznej. Zadaje dużo ciosów lewą ręką, stara się kontrować. Chcę rozłożyć siły na całe osiem rund, żeby wytrzymać kondycyjnie - mówi o swojej taktyce "Gruby".

Wszystkie wyniki ważenia:

Mateusz Masternak - 81,1 kg vs. Ismail Abdoul - 90,3 kg

Łukasz Maciec - 66,5 kg vs. Sabar Gasmi - 75,5 kg

Roman Shkarupa - 77,5 kg vs. Ruslans Pojonisevs - 76,5 kg

Dariusz Sęk - 78,5 kg vs Steve Kroekel b.d.

Norbert Dąbrowski - 76,9 kg vs Andrejs Tolstihs - 77,3 kg

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org ?

Więcej o: