Don King przeszkodzi walce Adamka z Kliczko?

Wygląda na to, że pojawiła się bardzo poważna przeszkoda, w osobie Dona Kinga, na drodze do realizacji planowanego wstępnie na 12 marca pojedynku pomiędzy Tomaszem Adamkiem i mistrzem świata WBC wagi ciężkiej Witalijem Kliczko. Legendarny amerykański promotor, gdy usłyszał, że "Góral" jest niemal pewnym kandydatem do skrzyżowania rękawic z Ukraińcem, złożył oficjalny protest na odbywającej się w Meksyku corocznej konwencji World Boxing Council.

King chce, żeby władze WBC zmusiły starszego z braci Kliczko do zmierzenia się w kolejnej zawodowej walce ze zwycięzcą oficjalnego eliminatora do mistrzowskiego tytułu "królewskiej" kategorii, który odbędzie się 17 grudnia. We wspomnianym pojedynku eliminacyjnym spotkają się Ray Austin i Odlanier Solis. Obaj pięściarze są promowani przez Kinga. Ostatnią obowiązkową obronę Ukrainiec odbył w marcu ubiegłego roku pokonując Juana Carlosa Gomeza.

Walką Adamka z Witalijem Kliczko jest zainteresowana telewizja HBO, która nie pokazywała żadnych tegorocznych starć ukraińskich mistrzów świata wagi ciężkiej.

Wszystko o boksie - znajdziesz na Ringpolska.pl ?

Więcej o: