Boks. 350 tys. euro za wniesienie do ringu pasa Kliczki

Podczas pierwszej dobroczynnej gali Fundacji Braci Kliczko zebrano 880 tysięcy euro. Wszystkie środki przekazane będą na modernizację szkół sportowych w całej Ukrainie oraz na inne projekty fundacji, związane z edukacją młodzieży. 350 tys. euro zapłacono na aukcji za możliwość wniesienia pasa Władimira Kliczki przed walką z Dereckiem Chisorą.

- Dzieci chcą trenować, być zdrowe, opuścić ulice i znaleźć swoje miejsce w życiu. Chcemy dać im taką możliwość. Przecież sport może stać się kluczem do ich życiowych sukcesów. Organizujemy ten wieczór, aby zebrać jak najwięcej - powiedział 39-letni Witalij Kliczko , który sam aktywnie uczestniczył w aukcji, proponując najwyższą cenę za sukienkę zaprojektowaną przez jego małżonkę Natalię . Podczas poniedziałkowej gali mistrz świata WBC poinformował, że fundacja otrzymała już 54 prośby o wsparcie od szkół ze wszystkich stron Ukrainy

Najwięcej pieniędzy przyniosła licytacja dwóch biletów w sektorze VIP połączona z wniesieniem do ringu jednego z mistrzowskich pasów 34-letniego Władimira Kliczki przed zaplanowanym na 11 grudnia pojedynkiem z Dereckiem Chisorą. Za taki przywilej zapłacono 350 tysięcy euro. Sporo środków zebrano również dzięki rockowej grupie Scorpions , którzy na aukcję wystawili gitarę oraz możliwość wspólnego występu na scenie podczas koncertu w Kijowie. W poniedziałkowy wieczór taka zachcianka była warta 230 tysięcy euro.

Wszystko o boksie - znajdziesz na Bokser.org ?

Więcej o: