Marquez: Kluczem do zwycięstwa będzie przygotowanie fizyczne

Champion dwóch kategorii wagowych i przyszły "Hall of Famer", Rafael Marquez (39-5, 35 KO), na kilka dni przed pojedynkiem z Juanem Manuelem Lopezem (29-0, 26 KO) wyznaje, że kluczem do zwycięstwa będzie przygotowanie fizyczne.

- Czuje się w tej wadze naprawdę mocny. Uważam, że zwycięży ten, który okaże się lepiej przygotowany kondycyjnie. To będzie kluczowy aspekt. Walczyłem z wieloma pięściarzami o świetnych rekordach, więc nie przeraża mnie perfekcyjny bilans walk Lopeza. Jeżeli wiesz co robić i jesteś sprytny, to nie stanie ci się krzywda. Nie zawsze chodzi o doświadczenie. Oczywiście mam go więcej od mojego rywala, ale czuję, że ważniejsza jest kondycja - oświadczył 35-letni Meksykanin.

Młodszy brat "Dinamity" wypowiedział się również o zmianie trenera i możliwości zdobycia pasa w trzeciej kategorii wagowej.

- Doszliśmy do punktu, w którym Nacho Beristain nie mógł już mnie niczego nauczyć, przestał mnie trenować. Uznałem, że to czas na zmianę. Daniel Zaragoza wiele mi pokazuje. Jest leworęczny, a ja walczę z mańkutami, więc dowiaduję się od niego przydatnych rzeczy. Ten pojedynek, ta szansa na kolejny tytuł, to coś czego potrzebuję. Rywalizacja na linii Meksyk-Portoryko nie napędza mnie dodatkowo. Wiem tylko, że mieliśmy jednych z najlepszych bokserów i wspaniałe walki - oznajmił Rafael.

Więcej o boksie przeczytasz na bokser.org ?

Więcej o: