Boks. Gwiazdy światowych ringów zawitają do Polski?

Już ponad 600 osób zameldowało się w meksykańskim Cancun na trwającej tam 48. konwencji World Boxing Council. Jest szansa, że kolejna odbędzie się w Polsce. - Jeśli nam się uda, to w przyszłym roku super-gwiazdy światowych ringów zawitają do naszego kraju - zapewnia Andrzej Wasilewski.

Polskę na imprezie organizowanej przez najbardziej prestiżową z pięściarskich federacji reprezentuje trzyosobowa delegacja, w skład której wchodzą: dwukrotny mistrz świata wagi junior ciężkiej Krzysztof Włodarczyk oraz dwaj czołowi promotorzy boksu zawodowego znad Wisły - Andrzej Wasilewski i Tomasz Babiloński.

W sobotę goście zjazdu, wśród których nie brak największych gwiazd światowego pięściarstwa, uczestniczyli w pokazie najlepszych walk roku 2010. Co ciekawe, wśród 11 wyświetlonych pojedynków znalazły się dwa z udziałem Włodarczyka - przeciwko Giacobbe Fragomeniemu i Jasonowi Robinsonowi.

Tymczasem, jak poinformował Andrzej Wasilewski, pojawiła się szansa, by kolejna konwencja World Boxing Council odbyła się w Polsce.

- To niewątpliwie byłoby olbrzymie wydarzenie w naszym boksie - mówi szef zawodowej grupy KnockOut Promotions, który oficjalnie zgłosił polską kandydaturę. - Nie ukrywam, że na chwilę obecną faworytem numer 1 do roli gospodarza 49. konwencji jest Turcja, która działa w tym kierunku już od kilku miesięcy, ale po kilku rozmowach w Cancun postanowiłem spróbować, bo jestem przekonany, że od strony organizacyjnej podołalibyśmy takiemu zadaniu.

- Jeśli nam się uda, to w przyszłym roku super-gwiazdy światowych ringów zawitają do naszego kraju - dodaje Wasilewski.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Ringpolska.pl ?

Więcej o:
Copyright © Agora SA