Boks. Khan: Walka z Maweatheren za 12 do 15 miesięcy

Mistrz WBA w wadze junior półśredniej, Amir Khan (23-1, 17 KO), przygotowuje się obecnie do najważniejszej walki swojego życia, lecz już wybiega planami daleko w przyszłość. 11 grudnia Brytyjczyk zmierzy się z mocno bijącym Marcosem Maidaną (29-1, 27 KO), ale od kilku tygodni mówi się o planach zorganizowania walki Khana z Floydem Mayweatherem Jr. (41-0, 25 KO).

Zaczęło się od wypowiedzi prezydenta Golden Boy Promotions - Richarda Schaefera, który stwierdził, że chętnie skonfrontowałby obydwu zawodników w końcówce przyszłego roku. Khan natychmiast podchwycił temat, zaznaczając wprawdzie, że najpierw uciszy krytyków, nokautując Maidanę, a potem zabierze mistrzowskie pasy zwycięzcy starcia Bradley-Alexander.

- Dużo mówi się teraz o potencjalnej walce z Mayweatherem Jr. Taki pojedynek mógłby się odbyć za 12-15 miesięcy, a to jeszcze bardzo daleko. Wtedy będę zupełnie innym pięściarzem, znacznie przybliżę sie bowiem do szczytu moich możliwości. Kategoria do 140 funtów jest bardzo mocno obsadzona, jednak teraz skupiam się wyłącznie na Maidanie, bo pokonanie go uciszy moich krytyków. To dla mnie bardzo ważna walka i calkowicie się na niej koncentuję - zapewnia 23-letni Khan.

Więcej na Bokser.org  ?

Więcej o:
Copyright © Agora SA