Boks. Konferencja Odlanier Solis - Ray Austin

W Miami odbyła się konferencja prasowa promująca walkę eliminacyjną federacji WBC, która wyłoni oficjalnego pretendenta do pojedynku o mistrzostwo świata wagi ciężkiej, które obecnie należy do Witalija Kliczko (41-2, 38 KO). Do walki eliminacyjnej staną złoty medalista olimpijski Odlanier Solis (16-0, 12 KO) oraz notowany na pierwszym miejscu w rankingach WBC Ray Austin (28-4-4, 18 KO).

- Czuję się pobłogosławiony, będąc w tym miejscu, mając przed sobą taką szansę. Don King jest najlepszym promotorem, on stworzył dla mnie taką szansę. Wykorzystam ją - zapewnił Ray Austin.

- Ten pojedynek będzie jak klucz, który otworzy mi drzwi do walki o mistrzostwo świata. Przeszedłem bardzo długą drogę czekając na taką szansę, nie zawiodę. To jest jak spełnienie moich marzeń, które marzyłem od dnia, kiedy po raz pierwszy założyłem bokserskie rękawice - powiedział Kubańczyk.

- To wielka przyjemność pracować z Dnem Kingiem - zapewnił Ahmet Oner, kopromotor Solisa - Odlanier Solis, jako bokser amatorski, był jednym z najlepszych pięściarzy w historii Kuby. Wierzę, że Odlanier pokona Ray'a, a następnie odbierze mistrzostwo świata Witalijowi Kliczce. Miło jest patrzeć i brać udział w spełnianiu wielkie marzenia Solisa.

Więcej na Bokser.org ?

Więcej o: