Boks. Kuziemski znokautowany

Były pretendent do mistrzowskiego tytułu wagi półciężkiej Aleksy Kuziemski przegrał przez techniczny nokaut w szóstej rundzie z Dmitrijem Suchockim w głównym wydarzeniu wieczoru gali organizowanej Sankt Petersburgu. Do czasu przerwania walki Rosjanin prowadził na kartach punktowych. Stawką pojedynku były pasy mistrza Europy oraz WBO Inter-Continental kategorii półciężkiej.

Polak rozpoczął pojedynek bardzo dobrze i już na samym początku kombinacją lewy-praw posłał rywala na deski. Suchocki nie odczuł ciosów Polaka, a nokdaun był raczej efektem złego ustawienia nóg, ale pierwszą rundę w stosunku 10-8 sędziowie musieli przyznać Kuziemskiemu. Druga runda była wyrównana z lekką przewagą polskiego pięściarza. Z kolei trzecią odsłonę, która była zwiastunem tego co nastąpiło w rundzie szóstej, zdominował już Suchocki. Rosjanin zaraz po gongu wstrząsnął przeciwnikiem mocnymi ciosami i Kuziemski musiał się bronić przed nokautem.

Czwarte starcie, w dużej mierze dzięki bardzo dużej pasywności Suchockiego, wyraźnie wygrane przez Polaka. W piątej, wyrównanej rundzie Kuziemski atakował częściej, ale pojedyncze ciosy Suchockiego były zdecydowanie czystsze i bardziej efektowne. Na początku szóstej rundy mocne cios Suchockiego wstrząsnęły Kuziemskim. Rosjanin widząc problemy rywala odważniej zaatakował. Kuziemski, który cały czas był wyraźnie zamroczony, nie odpowiadał na ciosy przeciwnika i po kilkudziesięciu sekundach, sędzia ringowy przerwał pojedynek. Dla Polaka była to druga porażka na zawodowych ringach.

Wszytsko o boksie na Ringpolska.pl  ?

Więcej o: