Austin i Solis w walce o starcie z Kliczką

17 grudnia na gali boksu w Miami w pojedynku eliminacyjnym o prawo do walki o znajdujący się aktualnie w posiadaniu Witalija Kliczki tytuł mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBC rękawice skrzyżują złoty medalista olimpijski z Aten Odlanier Solis i mierzący dwa metry pogromca Andrzeja Gołoty Ray Austin. Wczoraj obaj pięściarze spotkali się na konferencji prasowej anonsującej grudniową imprezę.

- Czuję się wyróżniony, będąc tu, gdzie teraz jestem. Sprawię, że spadnie deszcz, a wiecie, co z nim przyjdzie... ból - odgrażał się noszący pseudonim "Rain Man" potężny Amerykanin.

Challeneger z Kuby nie ukrywał, że będąc przez lata czołowym zawodnikiem w gronie amatorów, marzył o walce o zawodowe mistrzostwo świata. - Ta walka była tym brakującym ogniwem. Jest dla mnie szansą na pojedynek o pas wagi ciężkiej. Przeszedłem bardzo długą drogę. Nie zawiodę was - zapewniał Solis.

Podczas gali na Florydzie dojdzie również do starcia o tytuł IBF wagi półciężkiej z udziałem Tavorisa Clouda i Fulgencio Zunigi. Ponadto na ring powróci po ponad dwuletniej przerwie trzykrotny mistrz świata Ricardo Mayorga, a w kategorii ciężkiej swoich sił spróbuje czempion WBA w limicie 91 kg Guillermo Jones.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Ringpolska.pl ?

Więcej o: