Boks. Głażewski kontra Adamek 120 metrów pod ziemią

12 listopada boks zawodowy ponownie zagości w zabytkowej Kopalni Soli "Wieliczka". Impreza pod tytułem ?Underground Boxing Show 2? organizowana przez grupę Babilon Promotion odbędzie się w zlokalizowanej na głębokości ponad 120 metrów pod ziemią komorze "Warszawa". W walce wieczoru wielickich zawodów notowany w rankingu federacji WBC wagi półciężkiej Paweł Głażewski skrzyżuje rękawice z Czechem Tomasem Adamkiem.

- Adamek to z pewnością najniebezpieczniejszy rywala Pawła w jego zawodowej karierze. Ma duże doświadczenie na ringach amatorskich, a jako zawodowiec przegrał tylko trzy walki - mówi promotor polskiego pięściarza Tomasz Babiloński.

Aktualnie "Głaz" szykuje formę na listopadowy start, sparując z innym niepokonanym polskim zawodowcem Mateuszem Masternakiem.

- Mateusz to idealny sparingpartner przed tą walką. Ma bardzo podobne warunki fizyczne do Adamka, a dodatkowo myślę, że umiejętnościami czysto bokserskimi jest nawet lepszy od niego - relacjonuje w rozmowie z ringpolska.pl pięściarz Białegostoku. - Moja forma jest coraz lepsza, dyspozycja cały czas idzie w górę i myślę, że będę gotowy na 12 listopada. Oglądam walki mojego rywala i wiem już, jak podejść do tego pojedynku.

Oprócz Głażewskiego w Wieliczce zaprezentują się także: Daniel Urbański, Krzysztof Szot i Sebastian Skrzypczyński.

Więcej o boksie na Ringpolska.pl ?

Więcej o: