Tyson: Haye nie jest gotowy na braci

Zapytany o potencjalny pojedynek Davida Haye'a (24-1, 22 KO) z jednym z braci Kliczko, legendarny i najmłodszy w historii mistrz wszechwag Mike Tyson wyznał, iż jego zdaniem Anglik nie jest jeszcze gotowy na walkę z Ukraińcami, których "Żelazny" bardzo sobie podobno ceni.

- Nawet jeśli Haye kiedykolwiek zdecyduje się na pojedynek z braćmi Kliczko, najpierw powinien się spotkać z tymi, którzy wcześniej ich pokonali. Powinien również zacząć częściej występować, by ciągle pozostawać w wysokiej formie. Póki co nie spotkał się w wadze ciężkiej jeszcze z nikim. Więc jeśli on naprawdę chce walki z Kliczkami, powinien bić się znacznie częściej, nawet cztery razy w roku, a nie jak do tej pory raz w roku. Jeśli tak by zrobił, w ciągu dwóch lat byłby gotowy na starcie z braćmi - stwierdził Tyson.

I nawet jeśli wziąć pod uwagę, że pojedynek z pogromcami Kliczków (Byrd, Lewis, Puritty, Sanders, Brewster przyp. Redakcja) nie miałby większego sensu, to już większa aktywność na pewno mogłyby pomóc Anglikowi...

Więcej o boksie na Bokser.org ?

Więcej o: