Boks. Abdoul kolejnym rywalem Masternaka

Jak dowiedział się portal Bokser.org, kolejnym rywalem Mateusza Masternaka (20-0, 15 KO) będzie Ismail Abdoul (36-18-2, 14 KO). Jedynym pięściarzem któremu udało się dotąd znokautować Belga jest Krzysztof Włodarczyk.

Ismail Abdoul (36-18-2, 14 KO) to najlepszy "journeyman" świata wagi junior ciężkiej i kto wie, czy nie najlepszy bez podziału na kategorie? Z osiemnastu porażek tylko raz poległ przed czasem, a jedynym, którym tego dokonał, jest do dzisiaj Krzysztof Włodarczyk. Belg nie dał się za to przewrócić takim osiłkom jak Enzo Maccarinelli (były mistrz świata federacji WBO), Marco Huck (aktualny mistrz WBO), Yoan Pablo Hernandez (ma być uczestnikiem turnieju "Super Six"), David Haye (obecny champion wagi ciężkiej), czy w końcu Tomasz Adamek. Gwarantuje zawsze ciężki i trudny bój, testując i nie raz karcąc młodych, obiecujących bokserów. Takim zawodnikiem na pewno jest kreowany na następce Adamka, 23-letni Mateusz Masternak (20-0, 15 KO), a jak dowiedziała się redakcja Bokser.org, to on właśnie spotka się w kolejnym pojedynku z Abdoulem.

Co ciekawe, popularny "Master" zmierzy się z Belgiem na dystansie dwunastu rund, a stawką ich konfrontacji będzie interkontynentalny pas federacji IBO. Znając twardą szczękę Ismaila, jego świetną obronę oraz wielkie doświadczenie, najprawdopodobniej wrocławianin po raz pierwszy w życiu powalczy na tak długim dystansie, bo dotąd tylko raz przeboksował pełne osiem rund. Póki co Mateusz w najnowszym rankingu federacji WBC zajmuje bardzo wysokie, dziewiąte miejsce.

Do walki Masternak z Abdoulem dojdzie 5 listopada podczas gali "Chełm Boxing Show".

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org ?

Więcej o: