Boks. Adamek wciąż pierwszy w rankingu WBO

Siedmiu Polaków znalazło uznanie wśród ludzi odpowiedzialnych za układanie rankingu federacji WBO za październik. Co najważniejsze, pierwszą lokatę w zestawieniu wagi ciężkiej zachował Tomasz Adamek (42-1, 27 KO), który, przypomnijmy, 9 grudnia skrzyżuje rękawice z Vinnym Maddalone (33-6, 24 KO) w New Jersey.

Bez zmian także u Pawła Kołodzieja (26-0, 15 KO). 30-letni pięściarz Krynicy zachował czternastą lokatę w kategorii cruiser.

Dziewiąty w wadze półciężkiej jest Aleksy Kuziemski (19-1, 4 KO). Polak występujący w niemieckiej grupie Universum za dwa tygodnie skrzyżuje rękawice z mocno bijącym Rosjaninem Dimitrijem Sochotskim (15-1, 10 KO) na jego terenie, a ten z kolei znajduje się w rankingu tylko cztery oczka niżej od Polaka.

Trzynasty w dywizji junior średniej jest wciąż czekający na swoją wielką szansę Paweł Wolak (27-1, 17 KO). Dwóch Polaków znalazło się natomiast w zestawieniu kategorii półśredniej. Krzysztof Bienias (41-4, 16 KO) jest dziesiąty, a tuż za nim plasuje się Rafał Jackiewicz (36-9-1, 18 KO).

Ostatnim naszym rodakiem uwzględnionym przez WBO w październikowym zestawieniu jest boksujący w wadze lekkiej Maciej Zegan (42-5-2, 21 KO). Wrocławianin po słabszych występach i dwóch zaskakujących remisach spadł z trzeciej na piątą pozycję, jednak może powrócić na podium po kolejnym pojedynku. Zegan bowiem 11 listopada przystąpi do pierwszej obrony pasa WBO European, który pomaga bardzo w kolejnych awansach. Jeśli więc Maciek pokaże się z dobrej strony, a ten tytuł zostanie w jego posiadaniu, Polak znów powinien powrócić do trójki najlepszych.

Więcej informacji o boksie w serwisie bokser.org ?

Więcej o: