Boks. Damian Jonak: Pohamuję jego latynoski temperament

16 października na gali boksu organizowanej przez Babilon Promotion w Legionowie Damian Jonak w swoim najtrudniejszym teście w zawodowej karierze zmierzy się z Meksykaninem Jose Lusiem Cruzem. ?Zamierzam pohamować jego latynoski temperament i pokazać spokojny europejski boks? - zapowiada znany z ofensywnego stylu walki Jonak.

Ring Polska: Damian, do starcia z Cruzem pozostało kilka dni. Jak się czujesz po ostatnich sparingach?

Damian Jonak: Czuję się bardzo dobrze, łapię świeżość i szybkość i jeśli ostatnie treningi przebiegną planowo, będę w bardzo dobrej formie i zrobię wszystko, by pokazać kibicom dobry boks.

RP: Miałeś okazję zobaczyć jakieś walki swojego rywala?

DJ: Tak, widziałem kilka pojedynków i na pewno to wiele wniosło do moich treningów. Trener mógł przeprowadzić rozpoznanie przeciwnika, co pozwoliło nam na ustalenie odpowiedniej taktyki na walkę.

RP:Wydaje się, że Cruz jest zawodnikiem wolniejszym od ciebie. Będziesz szukał swojej przewagi w szybkości?

DJ: W szybkości i europejskim boksowaniu przez lewy prosty. Chcę trochę pohamować ten jego latynoski temperament, pokazać spokojny boks, konsekwentnie realizując to, co będę miał ustalone z trenerem.

RP:Jak zamierzasz utemperować ten latynoski charakter Cruza? Będziesz boksował na dystans, czy raczej ruszysz do przodu, próbując go zepchnąć do defensywy?

DJ: Wszystko pokaże walka. Na pewno w pierwszych rozpoznawczych rundach chcę boksować spokojnie. Potem wszystko będzie zależało od tego, w jakiej on będzie dyspozycji i jaką przyjmie taktykę. Cruz na pewno widział moje walki i też ma w głowie jakąś taktykę. Trzeba poczekać, by zobaczyć, jak będzie wyglądała ta walka. Mam nadzieję, że pokażę się z dobrej strony, pas zostanie w Polsce, a kibice będą z mojego występu zadowoleni.

RP:To będzie twoja pierwsza tak ważna walka od długiego czasu, bo ostatnie twoje występy szybko się kończyły i były przeciw mniej wymagającym rywalom niż Meksykanin. Czujesz dodatkową motywację?

DJ: Motywację i wielką radość, bo zależy mi na tym, by boksować przed jak największą publicznością. Doping ludzi, którzy przychodzą na moje pojedynki bardzo mnie motywuje, dlatego serdecznie wszystkich zapraszam na walkę i jestem z góry wdzięczny za wszystkie gorące serca, które będą mnie wspierać.

Damian Jonak jako zawodowiec stoczył 28 walk, z których wygrał 27 a 1 zremisował. 19 razy nokautował swoich rywali.

Więcej o boksie czytaj na Ringpolska.pl

Więcej o: