Briggs: Znokautuję obu Kliczków jednego dnia

W najbliższą sobotę na gali boksu zawodowego na stadionie piłkarskim w Hamburgu Witalij Kliczko bronił będzie mistrzowskiego tytułu World Boxing Council kategorii ciężkiej, krzyżując rękawice z Amerykaninem Shannonem Briggsem.

Pojedynek zapowiada się niezwykle ciekawie, bo rywal Ukraińca nie tylko posiada nokautujące uderzenie (30 walk wygrał przez nokaut już w pierwszej rundzie), ale jest również postacią niezwykle barwną i znaną z kontrowersyjnych zachowań.

Po raz kolejny między pięściarzami zaiskrzyło podczas wczorajszej konferencji prasowej, gdy w pewnym momencie Briggs niespodziewanie postanowił opuścić salę, nie czekając na prezentację swojego oponenta. Miał to być protest wobec wcześniejszych złośliwych uwag Ukraińca na temat astmy, z którą od lat "The Cannon" się zmaga.

Wzywany przez zaskoczonego Kliczkę do powrotu Briggs wypalił: - Powiedz swojemu bratu [Władimirowi], by też przyniósł w sobotę rękawice. Pokonam was obu, tego samego dnia!

Po kilku chwilach Briggs jednak ochłonął i ponownie zasiadł obok Kliczki, by uczestniczyć w spotkaniu z żurnalistami.

Witalij Kliczko na zawodowych ringach stoczył 42 walki, z których wygrał 40, w tym 38 przez nokaut. Shannon Briggs z 57 pojedynków wygrał 51 (45 przed czasem).

Więcej o boksie na Ringpolska.pl ?