Kliczko zmieni rywala?

Ceniony i zwykle znakomicie poinformowany pięściarski ekspert telewizji ESPN Dan Rafael uważa, że wbrew pojawiającym się informacjom prasowym mistrz świata federacji WBO i IBF wagi ciężkiej Władimir Kliczko w swojej kolejnej, zaplanowanej na 11 grudnia, walce może zmierzyć się z innym rywalem niż Derek Chisora.

- Chisora to w chwili obecnej faktycznie główny kandydat do starcia z Kliczką i obóz Ukraińca ciągle prowadzi negocjacje z jego promotorem Frankiem Warrenem, ale nic ostatecznie nie zostało uzgodnione i nie jest wykluczone, że w ogóle nie będzie - twierdzi Rafael. Komentator ESPN broni przy okazji "Dr Stalowego Młota" oskarżanego przez niektórych fanów pięściarstwa o dobór zbyt łatwych dla siebie oponentów:

- A co miałby robić Kliczko? Nie walczyć w ogóle? To nie jego wina, że posprzątał w wadze ciężkiej. Davida Haye i Aleksandra Powietkina siłą do wyjścia na ring nie zmusi, a musi dbać o swoje sprawy. Ja go podziwiam za to, że jest tak aktywny. Tymczasem 26-letni Derek Chisora już szykuje się do konfrontacji z ukraińskim gigantem i planuje, na co wydać 200 tysięcy funtów, które może za nie otrzymać. Jak zdradził niedawno brytyjskiemu tabloidowi "Daily Star", pierwszym zakupem będzie zabytkowa czerwona skrzynka pocztowa, która trafi do jego prywatnej kolekcji antyków.

Więcej o boksie ringpolska.pl ?

Więcej o: