Tyson kandydatem do Międzynarodowej Bokserskiej Galerii Sław

International Boxing Hall of Fame (IBHOF) - Międzynarodowa Bokserska Galeria Sław, która co roku, w pierwszej połowie czerwca, honoruje wybitnych pięściarzy, promotorów, menedżerów, dziennikarzy i inne osobistości przyczyniające się do rozwoju bądź popularyzacji boksu. W tym roku wyróżniony może zostać między innymi Mike Tyson.

W Galerii Sławy znaleźć się mogą tylko pięściarze, którzy od co najmniej pięciu lat przebywają na emeryturze (zasada ta nie dotyczy dziennikarzy, promotorów itp.).Wybierani są oni w drodze głosowania, do którego upoważnionych jest około 150 dziennikarzy z całego świata.

Kilka dni temu opublikowana została lista 45 kandydatów na rok 2011 (Klasa 2011). wśród nich po raz pierwszy znalazły się nazwiska: byłego niekwestionowanego mistrza świata wszechwag, Mike'a Tysona, ex-mistrza świata w trzech kategoriach wagowych Julio Cesara Chaveza Starszego oraz byłego absolutnego czempiona wagi półśredniej - Konstantina (Kostii) Tszyu.

Wśród kandydatów, których nazwiska poddano głosowaniu w poprzednich latach, znajdują się ponadto m.in. były mistrz świata w wadze piórkowej - Naseem Hamed , ex-mistrz świata w półśredniej - Donald Curry , były czempion kategorii średniej - Sven Ottke oraz ex-mistrz świata w trzech kategoriach wagowych - Wilfredo Vazquez.

Przypominamy, że każdy z głosujących ekspertów może wybrać dziesięciu kandydatów do nominacji. Termin zwrotu kart do głosowania IBHOF wyznaczyła na dzień 1 grudnia. Oficjalna ceremonia Wprowadzenia nowych członków Hall of Fame odbędzie się 12 czerwca 2011 r. w Canastota.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org ?

Więcej o: