Wielka próba "Polskiego Wściekłego Byka"

Bob Arum, szef jednej z największych bokserskich grup promotorskich na świecie Top Rank, ogłosił że startujący w wadze junior średniej Paweł Wolak w swojej kolejnej zawodowej walce skrzyżuje rękawice z kreowanym na nową gwiazdę światowego pięściarstwa Vanesem Martirosyanem. Pojedynek zostanie rozegrany 4 lub 18 grudnia na terenie Stanów Zjednoczonych.

Więcej o boksie na Ringpolska.pl >

Jeśli do tego starcia dojdzie 4 grudnia to będzie to część gali w Anaheim, gdzie głównym wydarzeniem wieczoru będzie konfrontacja Julio Cesara Chaveza Jr z Alfonso Gomezem. Jeśli natomiast Wolak wyjdzie do ringu z Ormianinem dwa tygodnie później, to jego występ będzie główną atrakcją gali pokazywanej przez stację Fox Sports.

- Nie chcieliśmy zostawić Wolaka na lodzie i znaleźliśmy mu zastępstwo w postaci Vanesa. - komentuje Arum sytuację "Polskiego Wściekłego Byka", któremu niedawno odebrano możliwość skrzyżowanie rękawic z synem meksykańskiej legendy boksu Julio Cesarem Chavezem Jr. - Wolak będzie walczył i na tym pojedynku zarobi naprawdę dużo.

Mieszkający od młodych lat w USA Paweł Wolak jako zawodowiec wchodził między liny 28 razy, odnosząc 27 zwycięstw, w tym 17 przez nokaut. Aktualnie jest sklasyfikowany w czołowej piętnastce rankingów wszystkich czterech najważniejszych federacji.

Walka Gołoty w dziesiątce najlepszych walk dekady >

Więcej o: