Boks. Adamek wśród gwiazd "Biblii boksu"

Zmierzający po mistrzowski pas "królewskiej" dywizji były czempion wag junior ciężkiej i półciężkiej Tomasz Adamek znalazł się w opublikowanym przez prestiżowy magazyn "The Ring" zestawieniu największych gwiazd światowego boksu roku 2010.

- Adamek to dobry technik potrafiący mocno uderzyć, z większą niż przeciętna ringową inteligencją - czytamy na temat polskiego "Górala" w raporcie "Biblii Boksu".

- Najlepszy cios Polaka to prawy krzyżowy i mimo że w wadze ciężkiej jego uderzenia nie mają już takiej wymowy jak w niższych kategoriach, przeciwnicy Adamka wciąż muszą mieć się na baczności. W przeszłości miał w ringu inklinacje do bijatyk, co sprawiło, że jego potyczki z Paulem Briggsem i Stevem Cunninghamem kandydowały do miana walk roku, jednak jako "ciężki" Adamek bardziej polega na swoim wyszkoleniu technicznym. Ponadto jak do tej pory w konfrontacji z dużymi facetami pokazał, że ma solidną szczękę.

W poszczególnych ocenianych przez "The Ring" kategoriach Tomasz Adamek otrzymał następujące noty: Talent - 4+, Dokonania - 4+, Atrakcyjność marketingowa - 5-, Zaplecze menadżerskie i trenerskie - 5-, Potencjał - 5-.

Więcej na ringpolska.pl

Więcej o: