Boks. Meksykański test Damiana Jonaka

16 października na gali w podwarszawskim Legionowie pojedynkiem o pas WBC Baltic wagi junior średniej z doświadczonym Meksykaninem Jose Luisem Cruzem na ring powróci jeden z najbardziej utalentowanych polskich pięściarzy zawodowych Damian Jonak.

- To będzie dla Damiana naprawdę trudna próba. Cruz mierzył się w swojej karierze z takimi gwiazdami jak Shane Mosley, Joshua Clottey czy Carlos Baldomir - mówi współpracujący od lat z bytomskim bokserem promotor Andrzej Wasilewski. - Ale jestem pewien, że w Legionowie Damian udowodni, że nie bez powodu niedawno prestiżowa federacji WBC wyróżniła go jako zawodnika, którego karierę śledzić trzeba ze szczególną uwagą.

Tuż przed starciem Jonaka z Cruzem na ring w "Arena Legionowo" wyjdą Krzysztof Szot i Felix Lora, którzy skrzyżują rękawice w boju zakontraktowanym na osiem rund. Dla pochodzącego z Dominikany Lory będzie to druga wizyta w Polsce. Poprzednio przybył nad Wisłę w maju, by zmierzyć się z młodzieżowym mistrzem IBF wagi super piórkowej Krzysztofem Cieślakiem i nieoczekiwanie zwyciężył faworyzowanego Polaka. Teraz Szot - kolega Cieślaka z grupy Babilon Promotion - zapowiada rewanż na zawodniku z Ameryki Południowej.

Oprócz Jonaka i Szota w Legionowie zaprezentują się: Sławomir Ziemlewicz, Ismail Tebojew i Krzysztof Zimnoch.

Więcej o boksie na Ringpolska.pl ?

Więcej o: