Boks. Wilczewski i Wach wylatują do USA

Już 6. listopada, Mariusz Wach (22-0, 10 KO) pokaże się bokserskiemu światu za oceanem, gdzie powalczy z Kevinem Burnettem (13-4-1, 8 KO) na gali w Prudential Center. Walką wieczoru tego dnia będzie pojedynek Zab Judah (39-6, 27 KO) vs Michael Clark (40-5-1, 18 KO). W narożniku "Polskiego Olbrzyma" stanie wciąż czynny jako pięściarz, trener Piotr Wilczewski. Obaj Polacy już w tym tygodniu wylatują do USA, gdzie w Global Boxing Gym Mariusza Kołodzieja wspólnie będą się przygotowywać do występu, ich powrót planowany jest na 8. listopada.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Wilczewski i Wach wezmą udział w niedzielnej paradzie Pułaskiego. Zgodnie z tradycją, parada ta odbywa się zawsze w pierwszą niedzielę października, amerykańska Polonia zaczyna swój marz na 5. alei w Nowym Jorku.

Niespełna miesiąc temu "Polski Olbrzym" z Florydy, gdzie był na obozie z Samuelem Peterem (34-4, 27 KO), któremu pomagał przygotowywać się walki o pasy WBO i IBF wagi ciężkiej z Władimirem Kliczko (55-3, 49 KO). Swoją ostatnią walkę Wach stoczył w Niemczech, gdzie pokonał byłego mistrza świata juniorów Christiana Hammera (7-2, 4 KO), fundując mu klasyczne KO w szóstej rundzie.

Wszystko o boksie na Bokser.org ?

Więcej o: