Boks. Sosnowski dostanie szansę na odzyskanie pasa

W sobotę Albert Sosnowski w efektownym stylu powrócił na ring nokautując już w pierwszej rundzie Paula Butlina na gali w Wigan, a już dzisiaj "Dragon" doczekał się kolejnych znakomitych wieści. Europejska Unia Bokserska w związku z kontuzją Denisa Bachtowa, mianowała Sosnowskiego oficjalnym pretendentem do tytułu mistrza Europy wagi ciężkiej. Posiadaczem pasa "królewskiej" kategorii jest Aleksander Dimitrenko.

Obozy obu pięściarzy mają czas do 28 października na osiągnięcie porozumienia w sprawie organizacji pojedynku pomiędzy Polakiem i Ukraińcem. W przeciwnym razie, tego dnia odbędzie się przetarg, w którym będzie mogło wziąć udział wielu promotorów. Menadżer "Dragona" Krzysztof Zbarski wyraził nadzieję, że walkę o bardzo szanowany pas EBU uda się zorganizować jeszcze w tym roku, prawdopodobnie w okolicach grudnia.

Albert Sosnowski był już mistrzem Europy wagi ciężkiej, ale zrezygnował z tytułu kiedy otrzymał szansę walki o mistrzostwo świata z Witalijem Kliczko. Pomimo porażki, odważny występ przeciwko Ukraińcowi został doceniony przez Europejską Unię Bokserską, która utrzymała "Dragona" w czołówce swojego rankingu.

Wszystko o boksie na Ringpolska.pl ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.