Solis następny dla Witalija Kliczko?

Mistrz olimpijski z 2004 roku, Odlanier Solis (16-0, 12 KO), jest bliski dostania szansy walki o mistrzostwo świata WBC w wadze ciężkiej. Obecnym championem jest Witalij Kliczko (40-2, 38 KO), który 16 października stanie w szranki z Shannonem Briggsem (51-5-1, 45 KO).

Zanim Kubańczyk stanie do walki życia, najpierw będzie musiał uporać się z Rayem Austinem (28-4-4, 18 KO) w ostatecznym eliminatorze wyznaczonym z ramienia World Boxing Council. Przypomnijmy, że niedawno Solis podpisał kontrakt z Donem Kingiem i będzie przez niego współpromowany, do spółki z Ahmetem Oenerem. Wspomniany wcześniej Austin to zawodnik ze stajni Dona Kinga, który na swoim rozkładzie ma m.in. Andrzeja Gołotę.

- Solis jest jednym z nielicznych zawodników w wadze ciężkiej, który ma niesamowity potencjał. On jest jedynym prawdziwym zagrożeniem dla Kliczków. Wierzymy, że w przyszłym roku Witalij wpadnie w ręce Odlaniera. Najpierw jednak trzeba pokonać Raya Austina w ostatecznym eliminatorze. Jestem pewny, że mój zawodnik zda ten egzamin - powiedział Ahmet Oener, szef grupy promocyjnej Arena Box-Promotion.

Więcej o boksie na bokser.org ?

Więcej o: