Ranking IBF: Adamek pierwszy w kolejce do Kliczki

Sześciu Polaków znalazło się w najnowszym rankingu uważanej za jedną z najbardziej prestiżowych federacji w boksie zawodowym - International Boxing Federation. Najwyżej z naszych reprezentantów notowany jest Tomasz Adamek. "Góral" zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji kategorii ciężkiej i jest obecnie pierwszy w kolejce do walki z mistrzem świata tej organizacji Władimirem Kliczko, bo dwie pierwsze lokaty w rankingu nie są aktualnie obsadzone. Warto przypomnieć, że Adamek jest także liderem listy innej federacji, której czempionem jest młodszy z braci Kliczko - WBO.

Dwóch pięściarzy znad Wisły znalazło się w notowaniu wagi półciężkiej. Aleksy Kuziemski plasuje się na bardzo wysokiej czwartej lokacie, a Dawid Kostecki jest ósmy.

W kategorii junior ciężkiej Paweł Kołodziej okupuje dziewiątą pozycję, a w wadze junior średniej jedenasty jest boksujący od wielu lat za Oceanem Paweł Wolak.

Niedawny pretendent do mistrzowskiego pasa IBF wagi półśredniej Rafał Jackiewicz po porażce z Dejanem Zaveckiem spadł na piąte miejsce w swoim przedziale wagowym.

Wszystko o boksie - znajdziesz na Ringpolska.pl ?

Więcej o: