Boks. St Pierre do Pacquiao: Znokautujesz Mayweathera!

Kibice i specjaliści od MMA mają nie lada orzech do zgryzienia, kiedy pada pytanie kto jest najlepszym zawodnikiem świata bez podziału na kategorie? Zawsze wymienia się wtedy dwa nazwiska - Andersona Silvy, championa UFC wagi średniej, a także mistrza dywizji półśredniej, Georgesa St Pierre (20-2).

Ten drugi zyskał tak wielką popularność, że dwa razy z rzędu wygrał w Kanadzie nagrodę na sportowca roku, wyprzedzając najlepszych hokeistów tego kraju. Przygotowujący się do pojedynku z Joshem Koscheckiem (15-4) podczas gali UFC 124, GSP spotkał się z genialnym bokserem, Mannym Pacquiao (51-3-2, 38 KO).

- Manny, jesteś jednym z moich idoli i to niesamowite, że w końcu mogę cię spotkać. Na pewno pojawię się na twojej następnej walce, a w przyszłości mam nadzieję, że zmierzysz się z Mayweatherem i znokautujesz go - zwrócił się do "Pac-Mana" St Pierre.

Po obejrzeniu treningu filipińskiego mistrza, Georges nie ukrywał swojego podziwu dla Pacquiao - To najszybszy facet jakiego w życiu widziałem - powiedział St Pierre, który czasem zasięga rad Freddie Roacha w ramach podszkolenia technik bokserskich.

Więcej o sportach walki w serwisie www.sporty-walki.org ?

Więcej o: